Projekt ogrodu online gwarancją porażki

14 marca, 2017

projekt ogrodu online

| Projekt ogrodu online

Przeglądając internet w poszukiwaniu biur projektowych świadczących usługi z zakresu wykonywania projektów ogrodów coraz częściej trafiamy na oferty z usługami online. Przecieramy oczy ze zdumienia i nie możemy wyjść z podziwu, że takie ogłoszenia łatwo znaleźć na stronach biur projektowych, a nie tylko na stronach ogłoszeniowych. Wydawało nam się, że formę współpracy przez internet podejmują tylko studenci, bądź początkujący architekci. Jednak oferty na projekty ogrodów online pojawiają się już wszędzie, jak grzyby po deszczu. Często opatrzone są kuszącym ozdobnikiem: kompleksowy projekt ogrodu online. Ich cena jest równie kusząca. Przeglądając takie ogłoszenia powinniśmy jednak zadać sobie pytanie: jakim cudem projekt wykonywany zdalnie może być kompleksowy?

|

| Online, czyli bez wychodzenia z domu

Wspaniale! Nie musicie już nawet wychodzić z domu, bo możecie zamówić projekt ogrodu przez internet. To zajmie zaledwie kilka minut. Wystarczy wypełnić ankietę dotyczącą Waszych upodobań i przesłać kilka zdjęć działki z mapą zasadniczą do biura projektowego. W najbardziej ekstremalnych ofertach czas oczekiwania na kompletny projekt wykonawczy nie przekracza 24 godzin i oczywiście jest w najlepszej cenie na rynku. Niewiarygodna szybkość i wygoda, więc po co przedłużać cały proces projektowy, umawiać się na spotkania z projektantem na swojej działce i przepłacać? Odpowiedź jest bardzo prosta – jeżeli zależy Wam na gwarancji jakości i indywidualnym podejściu do projektu przez specjalistę to musimy Was rozczarować, ale niestety projekt ogrodu online nie spełni tych wymagań.

|

| Proces projektowy to nie bułka z masłem

Projekt ogrodu nie jest łatwym i szybkim zadaniem do wykonania. Standardowo czas oczekiwania na kompleksowy projekt ogrodu wynosi około miesiąca. W tym czasie projektanci muszą wykonać szereg różnorodnych zadań, począwszy od inwentaryzacji terenu na miejscu inwestycji. Proces projektowy to także rozmowa z Klientem o jego oczekiwaniach i obawach oraz wspólna wymiana pomysłów na etapie koncepcji projektowej. Tutaj warto zapoznać się z treścią wcześniejszych postów Co zawiera projekt ogrodu? oraz Jak zaprojektować ogród funkcjonalny w 5 krokach? Znajdziecie tam wyczerpujący opis procesu tworzenia projektu ogrodu od A do Z.

|

| Podwójna inwestycja 

Decydując się na projekt ogrodu online macie pewność poniesienia kosztów, ale nie macie gwarancji, że będzie on dobrej jakości. Nie możecie oczekiwać, że w momencie otrzymania projektu będziecie mogli zadzwonić do projektanta i cokolwiek z nim omówić. Klamka zapadła, projekt opłacono i nie takie były warunki współpracy. A co w przypadku, gdy na mapie zasadniczej były podane niewłaściwe wymiary działki i z każdej strony macie obsunięcie po 3 metry mniej? Takie rzeczy się zdarzają i to tylko jeden z nielicznych problemów jaki może Wam się przytrafić. Próbujemy Was po prostu ostrzec, że nie da się wykonać dobrego projektu ogrodu przez internet. Nawet jeżeli się na niego zdecydujecie, szybko będziecie szukać pomocy u innego projektanta, ponosząc dodatkowe koszty. Pamiętajcie, że zamówienie projektu ogrodu online to nie to samo co zamówienie sukienki z Zalando, bo jeśli sukienka Wam się nie spodoba możecie ją odesłać i otrzymacie zwrot pieniędzy, przy projekcie ogrodu nikt Wam tego nie zagwarantuje. Czy nie prościej jest więc od razu zadzwonić do specjalisty i umówić się na pierwsze spotkanie?