Altana nowoczesna „Ribeira”

Altana ogrodowa zaprojektowana została na planie prostokąta. Jej forma i funkcja wynika z lokalizacji konstrukcji bezpośrednio przy basenie. W związku z tym w altanie zaznacza się wyraźny podział na dwie części - strefę wypoczynkową oraz relaksacyjną.

Strefa wypoczynkowa to wyniesione miejsce pod pełnym zadaszeniem, które zajmuje około 30 metrów kwadratowych. Zaaranżowano w niej przestrzeń dla 8 osób z sofą oraz bujakiem. Nawierzchnię w tej części altany proponuje się wykonać z wielkoformatowych, jasnoszarych płyt betonowych. Strefa relaksu zajmuje 20 metrów kwadratowych i obejmuje platformę z leżakami dla 2 osób pod ażurowym zadaszeniem. Ze względu na bliskość basenu w projekcie wykorzystano płyty gresowe, imitujące drewno, które są antypoślizgowe i odporne na działanie środków chemicznych.

Konstrukcja nowoczesnej altany to odpowiedź na potrzeby Inwestorów, którzy chcieli mieć przestrzeń na spotkania z przyjaciółmi, ale również miejsce takie jak "cabana", które można spotkać w zagranicznych kurortach. Z połączenia tych dwóch idei powstała altana "Ribeira". Pionowe, delikatne przęsła imitujące drewno nadają lekkości w formie. Dodatkowo stanowią cenny element dekoracyjny konstrukcji, nawiązując tym samym do stylu ogrodzenia. Atutem altany jest sąsiedztwo kameralnego wnętrza z kamienną ścianą wodną osadzoną w żwirze, w otoczeniu zieleni. Konstrukcję altany wzbogacono o rolety zewnętrzne w części zadaszonej, aby ułatwić Inwestorom zabezpieczenie mebli ogrodowych w okresie jesienno-zimowym.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Sulechów obok Zielonej Góry

Data

czerwiec 2017

Powierzchnia

50 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

W trakcie realizacji

fotel wiszący w altanie kamienna ściana wodna nowoczesna altana basen w ogrodzie altana przy basenie leżaki w altanie