Taras z pergolą

Taras z pergolą został zaprojektowany w stylu nowoczesnym. Poziom tarasu został podniesiony, aby zniwelować różnicę poziomów przy wyjściu z budynku. Nawierzchnia tarasu to połączenie desek tarasowych i płyt w kolorze szarości. Meble wypoczynkowe zostały umieszczone pod pergolą z ruchomym zadaszeniem. Wybrano modułowy zestaw wypoczynkowych mebli aluminiowych o prostej formie, które umożliwiają zmianę ich konfiguracji.

Na przeciw mebli zaaranżowano rabatę z zimozieloną ścianą z bluszczu oraz roślinami cieniolubnymi np. bukszpan, funkie czy też brunera. Akcentami tarasu są dwa drzewa o parasolowatej koronie, które umieszczono w dwóch skrajnych punktach. Drzewa podsadzono roślinnością okrywową. W drugiej części tarasu zaprojektowano długą donicę z żywopłotem, która zakończona została donicą z hortensjami o białych kwiatach. W tym miejscu planuje się postawić bujak ogrodowy. Uzupełnieniem całości są wolnostojące donice z lawendą wąskolistną i trawami ozdobnymi.

Taras z pergolą uzupełniono o eleganckie oświetlenie. Pod pergolą umieszczono wolnostojącą lampę, w donicach zaplanowano podświetlić korony drzew oraz linie LED podkreślające wnętrze donic i różnicę poziomów.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Poznań

Data

styczeń 2020

Powierzchnia

40 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Koncepcja zakończona

projektowanie tarasów Poznan taras z pergolą aranżacja tarasu na dachu pergola na taras