Taras z paleniskiem

Taras z paleniskiem został zaprojektowany w stylu nowoczesnym. Zasięg istniejącego tarasu wyznaczył ramy dla nowego projektu. Strefa przed pokojem muzycznym została zaaranżowana jako miejsce na letnie koncerty przy fortepianie. W tym miejscu zastosowano nawierzchnię z desek wysokiej jakości, które nadadzą eleganckiego charakteru tej przestrzeni. Wprowadzono zieloną ścianę oraz donicę z bambusami. Uzupełnieniem są owalne donice, które mogą pełnić funkcję siedzisk.

Część wypoczynkowa została zlokalizowana w niecce basenowej, co pozwoliło uzyskać przytulną przestrzeń w obniżeniu terenu. Zejście zaprojektowano w formie podwieszanych schodów betonowych osadzonych w zbiorniku wodnym, który podzielono na dwie części. Pierwsza część ze schodami jest płytką niecką z ozdobnymi otoczakami z której woda przelewa się do drugiej, głębszej części. Niecka głęboka może zostać przekształcona na niewielki basen użytkowy z dyszami naściennymi. W tym miejscu zaprojektowano trzy rzygacze wodne, które zapewnią lekki szum wody i będą sprzyjały relaksowi. W strefie wypoczynkowej zaaranżowano miejsce na palenisko z betonowym wykończeniem, narożnik z mebli modułowych oraz dwa ażurowe fotele. Całość została zadaszona lekką konstrukcją aluminiową z żaglami zacieniającymi.

W części użytkowej zaproponowano nawierzchnię z płyt betonowych.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Poznań

Data

maj 2020

Powierzchnia

200 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt zakończony.

nowoczesne donice na taras zielona ściana na tarasie palenisko na taras betonowe schody zewnętrzne taras z elementem wodnym pergola z żaglem