Taras na dachu

Projektowany taras zlokalizowany jest we Wrocławiu na dachu budynku wielorodzinnego i ma powierzchnię około 70 metrów kwadratowych. Przestrzeń podzielona została na dwie części – część wypoczynkową oraz część jadalnianą. Z uwagi na ograniczone warunki techniczne rośliny zdecydowano posadzić w drewnianych pojemnikach i donicach o różnych materiałach, które charakterem nawiązują do mieszkania Inwestorów. Projektowany taras na dachu ma być miejscem relaksu z możliwością organizacji imprez.

Część wypoczynkowa zlokalizowana została tuż przy wyjściu z budynku. Znajduje się na niej wodoodporna, modułowa sofa w odcieniu delikatnej szarości, którą przełamują granatowe poduchy. Mebel ukierunkowany został w stronę zamkniętego kwartału budynku, aby zapewnić Inwestorom możliwość wyświetlania na jednej ze ścian filmów z rzutnika. Część wypoczynkową z zestawem mebli ochrania parasol w kolorze antracytowym, który dodatkowo pełni funkcję atrakcyjnego oświetlenia o zmroku.

Pod ścianą, naprzeciw sofy zaaranżowano niewielki biokominek ze stali cortenowej. W jego otoczeniu zaplanowano różnej wielkości donice polietylenowe w kolorze antracytowym z roślinnością ozdobną. Na wprost drzwi tarasowych zaprojektowano jasny trejaż posadowiony w drewnianym pojemniku. Konstrukcję obrasta zimozielone pnącze podsadzone bylinami o białych kwiatach. Częścią strefy wypoczynkowej jest również miejsce w południowej części tarasu. Zaprojektowano tam szafkę podzieloną na dwie części - część gospodarczą do przechowywania leżaków/poduch oraz część użytkową jako podręczny schowek kuchenny.

Część jadalnianą zlokalizowano w północnej części tarasu. W tym miejscu zaplanowano drewniany podest w odcieniu szarości. Zarówno wschodnią jak i zachodnią część obudowano drewnianymi pojemnikami na roślinność ozdobną. Po stronie zachodniej zaaranżowano jasny, zagięty trejaż pokryty powojnikami kwitnącymi na biało i niebiesko. Naprzeciw niego, po wschodniej stronie tarasu zaplanowano aranżację z pojedynczych przęseł nawiązujących do wcześniejszej konstrukcji. Pomiędzy drewniane słupy trejaży można rozpiąć dekoracyjne lampki, które zamkną przestrzeń tarasu od góry. Od strony północnej taras na dachu zwieńczono trzema donicami ze stali cortenowej z ozdobną sosną górską. Część jadalniana uzupełniona została o drewniany okrągły stół oraz zestaw sześciu krzeseł w kolorze antracytowym. Dodatkowo w zasięgu stołu jadalnianego wyznaczono miejsce na lokalizację grilla gazowego. Całość tarasu wzbogacono o dekoracyjne lampiony.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Wrocław

Data

luty 2018

Powierzchnia

70 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt zakończony

taras na dachu Wrocław projekt aranżacji tarasu Wrocław donice z cortenu i stół na tarasie sofa na tarasie aranżacja tarasu na dachu parasol, grill i donice na tarsie