Ogród z kulami świetlnymi

Ogród z kulami świetlnymi został zaprojektowany w stylu nowoczesnym. Frontowa część ogrodu to miejsce reprezentacyjne z podjazdem wykonanym z antracytowych płyt betonowych. Ścieżka prowadząca do domu podkreślona została przez białe donice z roślinnością okrywową, kulami bukszpanowymi oraz kulami świetlnymi. Nawierzchnię ścieżki proponuje się wykonać z płyt betonowych, które zaproponowano na podjeździe. Wzdłuż ogrodzenia frontowego zaproponowano drzewa w formie parawanów.

Do ogrodu właściwego prowadzi ścieżka, która jest na tym samym poziomie co taras. Proponuje się ją wykonać z jasnych płyt betonowych. Całość tarasu okalają donice z trawami ozdobnymi, lawendą czy kosodrzewiną. Z podwyższonego tarasu poprowadzono ażurową ścieżkę do dalszej części ogrodu, który będzie wykonany w przyszłości.

Nawierzchnia tarasu została zaprojektowana z desek drewnianych lub kompozytowych. Taras podzielony jest na dwie strefy - wypoczynkową i jadalnianą. W części jadalnianej, która ulokowana jest pod zadaszeniem, znajduje się stół dla 4- 6 osób. Część wypoczynkowa znajduje się na niższym poziomie i została oddzielona pasem traw ozdobnych. Zaproponowano tu ustawienie narożnika oraz bujaka. Dodatkowo w tym miejscu zaprojektowano antracytową pergolę z możliwością zamontowania markizy zacieniającej.

Przy zejściu z tarasu znajduje się przedłużenie pergoli w formie pojedynczych przęseł. W otoczeniu pergoli zaleca się posadzić glicynię chińską, której pędy będą się wspinać po konstrukcji i stworzą przytulną przestrzeń wypoczynkową. Ścieżka przy zejściu z tarasu poprowadzona została wzdłuż ogrodzenia w kierunku dalszej części przyszłego ogrodu. Przestrzeń została urozmaicona o kwitnące na biało hortensje oraz bambusy, które stworzą zieloną ścianę.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Głogów

Data

sierpień 2018

Powierzchnia

630 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt zakończony

ogród z kulami świetlnymi ogród nowoczesny przed domem nowoczesny ogród z tarasem taras z aluminiową pergolą nowoczesna pergola w ogrodzie