Ogród z altaną i jacuzzi

Projektowany ogród zlokalizowany jest we Wrocławiu, przy zabudowie bliźniaczej. Na życzenie Inwestora jego przestrzeń zaaranżowano w stylu eklektycznym, nawiązującym do designu, który reprezentuje Martyn Lawrence Bullard. Ogród z altaną i jacuzzi charakteryzują geometryczne rabaty przełamane naturalistycznymi nasadzeniami roślinności oraz mocne akcenty czerni i bieli widoczne w elementach małej architektury.

W ogrodzie frontowym wprowadzono geometryczne nasadzenia roślin, które porządkują przestrzeń, choć kompozycja wysokich traw ozdobnych podkreśla docelowy charakter ogrodu, przywołując jego „miejską dzikość”. W celu zwiększenia prywatności ogrodu właściwego, z boku domu wprowadzono grupę drzew liściastych, zasłaniających widok na bloki mieszkalne znajdujące się po drugiej stronie ulicy.

Ogród z altaną i jacuzzi to przestrzeń, która tworzy zorganizowane wnętrze ogrodowe, będące przedłużeniem salonu. Kącik kawowy zlokalizowany na drewnianym podeście został zadaszony ażurową, czarną pergolą. Miejsce to wyposażono w dwa fotele oraz stolik. Podest integralnie połączono z rabatą kwietną na której sezonowo pojawiają się byliny o białych i fioletowych kwiatach. Akcentem rabaty jest element wodny w formie kostki wodnej, który wprowadza do ogrodu delikatny szum.

W dalszej części ogrodu wkomponowano altanę, która formą nawiązuje do pergoli. Jej częściową nawierzchnię tworzy podest, który zakręca pod północną granicę działki. Dzięki temu zabiegowi wytworzyło się przytulne miejsce na jacuzzi oraz leżaki. Podtrzymując naturalistyczny charakter założenia w zasięg tarasu zdecydowano się wprowadzić drzewo o parasolowatej koronie. Część zadaszona altany to przestrzeń wypoczynkowo-jadalniana, w której zaplanowano miejsce na zestaw wypoczynkowy, bujak, pufy, stół jadalniany oraz kuchnię ogrodową.

W południowej części ogrodu zaaranżowano miejsce na domek gospodarczy oraz rabaty z kwitnącymi krzewami i bylinami na tle zimozielonego żywopłotu.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Wrocław

Data

listopad 2019

Powierzchnia

745 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt zakończony

ogród przed domem Wrocław nowoczesna pergola ogród z altaną i jacuzzi jacuzzi na tarasie nowoczesna fontanna w ogrodzie projekt ogrodu Wrocław altana w ogrodzie projektowanie ogrodów Wrocław ogrody Wrocław