Ogród tarasowy

Ogród tarasowy zaprojektowany został w stylu nowoczesnym. W części frontowej znaczną część zajmuje podjazd oraz wiata na 3 samochody osobowe. Zaproponowano nawierzchnię z płyt betonowych w ciemnej kolorystyce. Akcentem ogrodu frontowego jest duża donica w kolorze antracytowym, w której znajduje się surmia bignoniowa o rozłożystym pokroju, podsadzona niskimi trawami. Wzdłuż frontowego ogrodzenia zaproponowano nieodzowny symbol nowoczesnych ogrodów - szpaler drzew formowanych na parawany. Wzdłuż domu poprowadzono dwie ażurowe ścieżki z wielkoformatowych płyt betonowych w odcieniach szarości. Jedna z nich prowadzi na ogród tarasowy, a druga bezpośrednio na taras znajdujący się z tyłu domu.

Nawierzchnia na tarasie wykonana zostanie z betonowych, szarych płyt. Wokół tarasu zaprojektowano donice na różnych poziomach, w których znajdują się świdośliwy kanadyjskie, lawenda, kosodrzewina, czy też barwinek o fioletowych kwiatach. Na tarasie ustawiono zestaw mebli ogrodowych oraz stół jadalniany z sześcioma krzesłami i dwa bujaki. Główne zejście z tarasu prowadzi do drewnianego podestu który poprowadzony jest wzdłuż antracytowego murku oporowego. Na końcu podestu znajdują się dwie leżanki.

Ogród tarasowy na niższym poziomie uzupełniono o basen z przesuwną pokrywą, która w momencie jej otwarcia utworzy dodatkowy taras. Obok basenu zlokalizowano nowoczesną, minimalistyczną saunę do której prowadzi ażurowa ścieżka. Przy saunie zaprojektowano kolejny drewniany podest oraz prysznic zewnętrzny. Za sauną umieszczono ogród warzywny w drewnianych skrzynkach oraz miejsce na krzewy owocowe. Dodatkowo wzdłuż ogrodzenia proponuje się posadzić drzewa owocowe.

W dalszej części ogrodu usytuowano miejsce na palenisko. Jest to antracytowy murek w kształcie litery ”U” z przytwierdzoną do niego drewnianą ławeczką. Miejsce przeznaczone jest na 12 osób. Pod ławeczką można ułożyć drewno. W ogrodzie zaplanowano także miejsce na altanę ogrodową o wymiarach 8 m x 6 m, którą zaaranżowano wzdłuż zachodniej granicy działki. Altanę planuje się wpisać w otoczenie wysokich zadrzewień sosny czarnej, które będą stanowić naturalne, zielone tło dla jej konstrukcji.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Świdnica

Data

kwiecień 2019

Powierzchnia

1950 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt zakończony

podjazd przed domem projekt ogrodu nowoczesnego ogrod na poziomach ogrod tarasowy ogrod nowoczesny