Ogród przy bliźniaku

Niewielka przestrzeń ogrodu wymagała uporządkowania i rozsądnego zagospodarowania. Ogród przy bliźniaku ma pełnić funkcję wypoczynkową, będąc przedłużeniem mieszkania, dlatego jego przestrzeń podzielono na dwa wnętrza - strefę wejściową oraz strefę z tarasem. Koncepcja projektowa opiera się na geometrycznych, nowoczesnych kształtach rabat nawiązujących do architektury budynku.

Na prośbę Inwestora w części frontowej zmieniono nawierzchnię na kostkę betonową oraz większe płyty betonowe prowadzące do ogrodu właściwego. Wybrane nawierzchnie kolorystycznie dopasowano do elewacji domu (kolor antracytowy). W części frontowej zaaranżowano magnolię o białych kwiatach oraz surmię bignoniową. Drzewa podsadzone zostały roślinnością zimozieloną oraz bylinami o białych i fioletowych kwiatach.

W ogrodzie właściwym zaplanowano powiększenie tarasu, który jest przedłużeniem salonu Inwestorów. Jego kształt dostosowano do elementów wyposażenia tj. stół dla sześciu osób, zestaw mebli wypoczynkowych, stoliki kawowe, grill, palenisko, element wodny oraz bujak. We fragmencie taras ograniczony został panelami kompozytowymi, aby przysłonić widok na działki sąsiadów i stworzyć kameralną przestrzeń dla Inwestorów. Na tle paneli zaplanowano posadzić drzewa formowane na kształt parawanów, które stworzą ciekawą zieloną ścianę w ogrodzie na wysokości okien tarasowych domu. Formowane drzewa podsadzone zostały roślinnością zimozieloną. Tuż przy tarasie zaplanowano miejsce na uprawę ziół - stolik w formie zielnika, który ułatwi ich uprawę. Wysoka poliestrowa donica umieszczona jest na stabilnej podstawie wykonanej ze stali malowanej proszkowo. Taras uzupełniono o dwie betonowe donice, które podkreślają nowoczesny charakter założenia ogrodu.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Wrocław

Data

listopad 2018

Powierzchnia

342 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt zakończony

ogród przy bliźniaku taras z tyłu domu parasol ogrodowy na taras drewniany taras ogród przed domem projekt ogrodu przy bliźniaku