Ogród nowoczesny

Koncepcja zagospodarowania ogrodu w Poznaniu nawiązuje do modernistycznej architektury budynku. Projekt ogrodu nowoczesnego odwołuje się do zasad minimalizmu, które cechuje monochromatyczność oraz geometria. Podkreślając charakter ogrodu, część roślin zaaranżowano w murowanych donicach, pomalowanych na biało. Zastosowana roślinność to gatunki o regularnym, zwartym pokroju, które dobrze znoszą formowanie.

Projekt ogrodu nowoczesnego ogranicza się do kilku gatunków traw ozdobnych, strzyżonych bukszpanowych i cisowych żywopłotów, czy też bylin o białych lub fioletowych kwiatach. Ciekawym akcentem są formowane graby, które stanowią zielony szpaler z ekranowych form. To praktyczne i atrakcyjne rozwiązanie dające natychmiastowy efekt zasłonięcia działki od strony sąsiadów. Drzewa posadzone na tle surowej ściany betonowego ogrodzenia będą doskonale wyeksponowane, podkreślając minimalistyczny klimat ogrodu.

W przestrzeni ogrodu zaproponowano także nowoczesną altanę ogrodową z ażurowymi panelami dekoracyjnymi oraz rzeźbę, dla której tło stanowi roślinność w murowanej donicy.

Akcentem podkreślającym nowoczesność w ogrodzie są regularne nawierzchnie betonowe, w jasnej kolorystyce, przełamane białymi otoczakami o różnej wielkości. Biel donic i nawierzchni kontrastuje z zielenią trawnika, natomiast szara kolorystyka ogrodzenia stanowi doskonałe tło dla ekspozycji roślin.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Poznań

Data

maj 2016

Inwestor

Prywatny

Publikacje

ścieżka z białych płyt betonowych ogród nowoczesny Poznań nowoczesna altana z panelami dekoracyjnymi nowoczesna altana rzeźba w ogrodzie ogród z białymi donicami Poznań