Ogród nowoczesny

Koncepcja zagospodarowania ogrodu nawiązuje do architektury budynku, który ma charakter nowoczesny. Działka ma nieregularny kształt, a znaczna część terenu wyznaczonego pod projekt ogrodu znajduje się w jego części frontowej. W związku z tym projekt nowoczesnego ogrodu oparty jest na formach geometrycznych: prostokątach i kwadratach. Wyznaczają one ramy poszczególnych wnętrz założenia.

W część frontową domu proponuje się wkomponować prostokątne płyty betonowe na podjeździe do garażu oraz na ścieżce prowadzącej do domu. Wzdłuż ścieżki zaplanowano minimalistyczne połączenie roślin zimozielonych, roślin okrywowych oraz traw ozdobnych, atrakcyjnych przez cały rok. Całość rabaty uzupełniono o element ozdobny – betonową kulę, która w otoczeniu bukszpanowych nasadzeń podkreśli reprezentacyjny charakter wejścia. Dodatkowym akcentem jest strzyżona forma drzewa iglastego.

Na życzenie Inwestora w części południowej proponuje się zamontować trampolinę dla dziecka wbudowaną w grunt. Zaleca się ją ograniczyć trawiastym pagórkiem, aby spacerując po ogrodzie widzieć jedynie zielone wzniesienie, zamiast ciemnej konstrukcji trampoliny.

Dodatkowo w ogrodzie zaleca się zastosować wyniesienia rabat z bylinami o białych i niebiesko – fioletowych kwiatach ograniczonych betonowymi murkami oporowymi, duże grupy drzew i krzewów iglastych oraz liściastych. W ten sposób uzyska się ciekawy efekt ogrodu na różnych poziomach.

Projekt nowoczesnego ogrodu przyciąga uwagę dekoracyjnymi akcentami takimi jak lustro zamieszczone na betonowej ścianie. Oprawione one zostało w szeroką ramę, nawiązującą stylistyką do piaskowej elewacji budynku. Wokół lustra proponuje się wytyczyć żwirowy placyk oraz ułożyć betonowe płyty, które odbijając się w lustrze będą imitować przejście do dalszej części ogrodu. Ponadto w otoczeniu altany zaleca się usytuować niewielki zbiornik wodny ze ścianą wodną, wykonaną ze stali nierdzewnej lub kamienia. Podświetlona nocą spotęguje efekt płynącej wody.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Skórzewo

Data

wrzesień 2015

Inwestor

Prywatny

rabata przy tarasie w donicy nowoczesny podjazd siedzisko wiszące kula projekt nowoczesnego ogrodu