Ogród minimalistyczny

Ogród minimalistyczny zaprojektowany został w stylu nowoczesnym, a główną inspiracją była niestandardowa bryła budynku mieszkalnego. Dla Inwestorów bardzo ważną część ogrodu miał stanowić taras, który będzie miejscem do odpoczynku, ale również organizowania spotkań z przyjaciółmi (projekt tarasu można zobaczyć w zakładce NOWOCZESNY TARAS BYTÓW).

Ogród minimalistyczny jest kontynuacją założeń przyjętych podczas projektowania tarasu. W części frontowej zaprojektowano murki z betonu architektonicznego z wbudowanym oświetleniem. Na jednym z murków oddzielających podjazd od ścieżki do domu proponuje się ustawić trzy antracytowe misy z roślinnością o białych kwiatach, które podkreślą nowoczesną bryłę domu. Po drugiej stronie ścieżki zaproponowano trzy drzewa kolumnowe, a następnie pas rozplenicy japońskiej. Dla kontrastu jasnej betonowej ścieżki, murki zostaną osadzone w ciemnym kruszywie o większej frakcji. Wzdłuż frontowego ogrodzenia zaproponowano nasadzenia z formowanych drzew na kształt parawanu.

Do części ogrodowej prowadzi ażurowa ścieżka z wielkoformatowych płyt betonowych. Po lewej stronie zaaranżowano przestrzeń z roślinnością okrywową oraz zimozielonymi kulami bukszpanowymi lub cisowymi podsypanymi jasnym kruszywem, które stały się elementem charakterystycznym ogrodu. Opcjonalnie zaproponowano ustawienie białej rzeźby w trawniku.

Na osi ścieżki zaaranżowano zagajnik z brzozami pożytecznymi w odmianie ’Doorenbos’. Jest to niewielkie zagłębienie terenu z podświetleniem liniowym gdzie można ustawić palenisko gazowe oraz ciemne ażurowe fotele ogrodowe. Wzdłuż ogrodzenia na wysokości zagajnika zaplanowano wysoki żywopłot z zimozielonych roślin, hortensji o białych kwiatach i traw ozdobnych.

Kolejnym wyróżniającym się elementem w minimalistycznym ogrodzie są antracytowe ściany o różnych wymiarach osadzone w regularnych odstępach na tle grabowego żywopłotu, tuż przy ogrodzeniu od strony południowej. Wokół ścian powtórzono duże kule bukszpanowe oraz bambusy zastosowane w jednej z donic na tarasie. W tym miejscu zaplanowano również oświetlenie, które zaakcentuje dekoracyjne ściany o zmroku.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Bytów

Data

listopad 2017

Powierzchnia

1000 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt zakończony

donice w ogrodzie ogród frontowy ogród minimalistyczny z rzeźbą kule bukszpanowe w ogrodzie zagajnik brzozowy w ogrodzie dekoracyjne ściany w ogrodzie projekt ogrodu minimalistycznego