Ogród frontowy

Ogród frontowy został zaaranżowany w stylu geometrycznym. W projekcie zaplanowano rośliny w regularnych połaciach, aby ogród frontowy zachował nowoczesny wygląd pasujący do bryły budynku.

Ważnym aspektem podczas opracowywania projektu był fakt, że Inwestorzy nie chcieli mieć ogrodzenia, tylko przestrzeń zapraszającą gości do domu. W związku z tym w projekcie zdecydowano się wprowadzić ozdobne słupki w kolorze antracytowym ułożone pod kątem, które stworzą ramę widokową dla wejścia. Za słupkami proponuje się posadzić pas traw ozdobnych, których źdźbła będą się przewieszać pomiędzy wolnymi przestrzeniami elementów pionowych.

Po prawej stronie zdecydowano się wprowadzić trzy liściaste drzewa kolumnowe, które zostaną podsadzone bylinami kwitnącymi na fioletowo oraz trzy kule bukszpanowe, które zostały powtórzone po przeciwnej stronie ścieżki. Urządzając ogród frontowy można opcjonalnie wprowadzić oświetlenie słupkowe w kolorze antracytowym. Przy siatce ogrodzeniowej zaproponowano panele z zimozielonego bluszczu.

W pasie rozdzielającym podjazd od ścieżki do domu zaproponowano przejście z betonowych płyt w kolorze antracytowym oraz niskie rośliny, które pozwolą na swobodne otwieranie drzwi samochodu i szybkie przejście do domu.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Skórzewo obok Poznania

Data

październik 2017

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt zakończony

ogród frontowy ogród przed domem rośliny przed domem ogród wejściowy projekt ogrodu przed domem