Nowoczesny taras

Nowoczesny taras swoją formę zawdzięcza niestandardowej bryle budynku. Powierzchnia 97 metrów kwadratowych pozwoliła na swobodne zaaranżowanie dwóch przenikających się wnętrz strefy jadalnianej i wypoczynkowej.

Strefa jadalniana znajduje się pod zadaszeniem balkonu i obejmuje stół dla sześciu osób oraz grill. W tej strefie zaplanowano również bujak i miejsce dla białych wysokich donic, które kontrastują z delikatną szarością ściany budynku. Strefę wypoczynkową zlokalizowano na wolnym powietrzu. W projekcie zdecydowano się subtelnie oddzielić dwie zaplanowane strefy na wysokości szarych słupów, które są częścią bryły budynku. W związku z tym, w tej części tarasu postanowiono wkomponować zwiewne trawy ozdobne, które zmiękczą pionowe akcenty słupów i oddzielą zaplanowane strefy.

Strefa wypoczynkowa obejmuje narożną sofę ze stolikiem i pufami. Otoczona jest murowanymi donicami, pomalowanymi na kolor antracytowy. Dwie świdośliwy kanadyjskie wyniesione w donicy i osadzone w jasnym kruszywie podkreślają nowoczesny taras.

Ciekawym elementem tarasu jest prostokątny zbiornik wodny osadzony pomiędzy dwoma strefami. Był to celowy zabieg projektowy, aby wodny akcent widoczny był zarówno z jadalni, jak i ze strefy rekreacyjnej.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Bytów

Data

wrzesień 2017

Powierzchnia

97 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt zakończony

nowoczesny taras donice wokół tarasu taras ze zbiornikiem wodnym taras taras nowoczesny fotel wiszący na tarasie meble ogrodowe na tarasie murowane donice przy tarasie pufy ogrodowe na tarasie oświetlenie tarasu oświetlenie nowoczesnego tarasu dodatki na taras