Nowoczesny taras na dachu

Nowoczesny taras na dachu zlokalizowany jest pod Warszawą na dachu budynku jednorodzinnego i ma powierzchnię około 200 metrów kwadratowych. Jego przestrzeń została podzielona na trzy części – jadalnianą, wypoczynkową oraz relaksacyjną z jacuzzi.

Strefa wejściowa została wykonana z płyt z betonu architektonicznego i zaakcentowana czterema antracytowymi donicami osadzonymi w jasnym kruszywie. Na osi wejścia znajdują się trzy donice z drzewami o rozłożystej koronie, które przysłaniają widok na właściwą część tarasu.

Część jadalniana zlokalizowana została tuż przy wyjściu z salonu. Zaproponowano tam stół i krzesła przeznaczone dla 6 osób. Pierwszą propozycją jest czarny, okrągły stół z ciemnymi krzesłami, a drugą stół drewniany oraz bujak. Przestrzeń została uzupełniona o prostokątną donicę z roślinnością ozdobną oraz geometryczną białą donicę, która może również pełnić rolę lampy. Dodatkowo w pobliżu ustawiono biokominek o betonowym wykończeniu. Dalej znajduje się strefa przejścia z trawnikiem rekreacyjnym na którym ustawiony został set geometrycznych donic, które pełnią rolę rzeźby.

Część wypoczynkową tworzy modułowy zestaw mebli w odcieniu delikatnej szarości. Wokół mebli znajdują się donice w roślinnością zimozieloną oraz drzewo o rozłożystej koronie. Na przeciw mebli ogrodowych ustawiona została biała ściana wodna osadzona w ciemnym kruszywie. Ściana oddziela przestrzeń wypoczynkową od części relaksacyjnej, w której znajduje się obudowane jacuzzi oraz dwa nowoczesne leżaki.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Warszawa

Data

czerwiec 2018

Powierzchnia

200 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt w trakcie realizacji

stół jadalniany na tarasie drewniany stół na tarasie meble ogrodowe na tarasie projekt i aranżacja tarasu donice na tarasie nowoczesny taras na dachu