Nowoczesny ogród leśny

Nowoczesny ogród leśny zaprojektowany został w stylu naturalnym zachowując proste formy rabat. Na działce znajdują się dorosłe sosny, które nadają przestrzeni leśnego charakteru, a bryła domu wtapia się w zieleń wysoką. Projektowaną przestrzeń uzupełniono o barwne nasadzenia bylin i traw ozdobnych, które podkreślają charakter planowanego ogrodu.

Ogród frontowy to minimalistyczna kompozycja z kul bukszpanowych i świetlnych osadzonych w białych kamieniach. Do tylnej części ogrodu prowadzą dwie ażurowe ścieżki z antracytowych płyt betonowych. Wzdłuż istniejącej, regularnej ścieżki prowadzącej do drewnianej altany zaproponowano rabatę z roślinnością okrywową i ozdobnymi, zimozielonymi krzewami takimi jak różaneczniki, czy laurowiśnie. Pośród zielonego dywanu runianki japońskiej wyrastają byliny ozdobne z liści. W istniejącej altanie zaproponowano meble ogrodowe w kolorze szarym oraz okrągłe betonowe stoliki. Przestrzeń altany urozmaicono o białe donice z trawami ozdobnymi. Po stronie północno-zachodniej poprowadzono drugą, bardziej nieregularną ścieżkę, zaplanowaną w większej odległości od domu. Tworzy ona ciekawe przejście do ogrodu właściwego pośród niskich roślin ozdobnych.

W ogrodzie zdecydowano się usunąć istniejące żywotniki znajdujące się na granicy działki. Postanowiono zastąpić je żywopłotem grabowym lub cisowym, który będzie tłem dla pozostałej roślinności oraz istniejącej ściany wodnej.

Taras przy domu został zaakcentowany trzema białymi donicami w których zaplanowano posadzić skrzyp zimowy. Rabatę przy tarasie zaprojektowano jako zestawienie barwnych bylin i traw, które można podziwiać z wnętrza domu i ogrodu. W zacisznym miejscu usytuowano betonową ławkę w otoczeniu roślinności zimozielonej. W rogu działki znajduje się biała ściana sąsiedniego budynku gospodarczego, która stanowi idealne tło dla świdośliwy kanadyjskiej podsadzonej różnej wielkości kulami bukszpanowymi oraz roślinami okrywowymi. W tym miejscu zaleca się wkomponować kule świetlne, które po zmroku stworzą niepowtarzalny nastrój oraz nawiążą do części frontowej ogrodu.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Poznań

Data

maj 2018

Powierzchnia

370 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt zakończony

ogród przed domem projektowanie ogrodów Poznań drewniana altana betonowa ławka w ogrodzie