Nowoczesna altana

Nowoczesna altana ogrodowa wkomponowana została w ogród geometryczny we Wrocławiu. Jej prosta forma powstała w oparciu o idee Garden House, czyli miejsca łączącego w sobie kilka funkcji. Przenikające się wnętrza części wypoczynkowej, jadalnianej oraz kuchennej stwarzają miejsce inspirowane wnętrzami domu. Łączna powierzchnia altany wynosi 50 metrów kwadratowych i przeznaczona jest dla około 8-10 osób.

Strefa wejściowa altany zaakcentowana została punktowym oświetleniem stopni schodów. Dodatkowo po obu stronach wejścia zaproponowano murowane donice na roślinność, otynkowane i pomalowane na kolor biały. Zaproponowano w nich roślinność współgrającą z roślinami znajdującymi się w ogrodzie, między innymi lawendę wąskolistną. Dodatkowo, aby nadać lekkości kompozycji, w jednej z donic miejsce zajmują zwiewne trawy ozdobne. Tuż przy betonowej donicy zaprojektowano niewielką ławkę wykończoną drewnianym siedziskiem. Pełni ono funkcję skrzyni z możliwością przechowywania w jej wnętrzu podręcznych drobiazgów, bądź zabawek dla dzieci. Do zamocowania siedziska użyto zawiasów pneumatycznych, które ułatwiają podnoszenie i zamykanie skrzyni, a jednocześnie ograniczą możliwość przytrzaśnięcia sobie palców przez dzieci.

Nowoczesna altana ogrodowa zyskała niepowtarzalny charakter dzięki dekoracyjnym panelom z orientalnym wzorem. Ażurowe panele wykonane są ze stali ocynkowanej ogniowo i pomalowanej proszkowo na kolor antracytowy. Umieszczenie ich na ścianie bocznej altany oraz we fragmencie zadaszenia stworzyło lekko zacienione miejsce do odpoczynku.

Nawiązaniem kolorystycznym do antracytowych paneli są ścianki boczne w części kuchennej. Pozwoliły one stworzyć zakątek w którym można przygotować potrawy na letnie "garden party". Znajdują się tam zamykane szafki w kontrastowym kolorze bieli, otwarta półka na wino, niewielki regał na poduchy i koce oraz szafki z szufladami na naczynia. Nie zabrakło również miejsca na zlew. Nad blatem, na ścianie zaproponowano cztery półki na podręczne akcesoria kuchenne.

Do strefy kuchni ogrodowej przylega bezpośrednio strefa jadalniana ze stołem dla 6 osób. Zaproponowane meble wykonane są z technorattanu odpornego na warunki atmosferyczne. Meble ogrodowe w części wypoczynkowej są w tej samej stylistyce i wykończeniu. Znajduje się tam sofa, fotel oraz stolik. Dodatkowo zaproponowano ustawienie okrągłego pufa z wodoodpornego materiału. Nowoczesna altana ogrodowa o ażurowej konstrukcji jest idealnym miejscem na spędzenie letniego popołudnia.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Wrocław

Data

kwiecień 2016

Inwestor

Prywatny

nowoczesna altana ogrodowa nowoczesna altana ogrodowa Garden House jadalnia w altanie nowoczesnej nowoczesna altana ogrodowa nowoczesna altana ogrodowa Wrocław