Mały ogród miejski

Mały ogród miejski zaprojektowany został w stylu naturalnym zachowując geometryczne formy rabat. W części frontowej dominuje kompozycja z klonem palmowym podsadzonym roślinnością okrywową np. barwinkiem pospolitym oraz kulami bukszpanowymi. Do tylnej części ogrodu prowadzi ażurowa ścieżka z antracytowych płyt betonowych. Zdecydowano się na takie rozwiązanie ze względu na usytuowanie działki względem północy i duże zacienienie terenu w tym miejscu. Trawnik w cieniu ma słabe możliwości rozwoju, dlatego jako alternatywę proponuje się zagospodarować wytyczony fragment darni dywanem zimozielonej roślinności okrywowej np. runianką japońską.

Ażurowa ścieżka poprowadzona wzdłuż elewacji domu poszerza się na wysokości okna. Był to zabieg celowy, który otwiera widok z domu na ciekawą kompozycję brzóz na tle żywopłotu w otoczeniu bylin ozdobnych z liści i traw cieniolubnych. Tylną część ogrodu zaleca się oddzielić od działki sąsiadów ogrodzeniem z paneli kompozytowych lub drewnianych, które stworzą tło w ogrodzie oraz zwiększą prywatność w zasięgu altany. Mały ogród miejski wzbogacono o wolną połać trawnika, przeznaczoną do zabaw dzieci.

Taras przy domu zaakcentowany został geometryczną rabatą z lawendą, trawami ozdobnymi i rozchodnikami. Tuż przy tarasie, na granicy działki zdecydowano się powtórzyć kompozycję z klonem palmowym podsadzonym roślinnością okrywową. Od tarasu poprowadzono ażurową ścieżkę do drewutni, która tworzy ozdobną ścianę w ogrodzie.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Wrocław

Data

maj 2018

Powierzchnia

158 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt zakończony

ogród miejski Wrocław ścieżka w ogrodzie z płyt betonowych rabata do cienia mały ogród miejski ogród miejski projekt