Leśny ogród miejski

Ogród został zaprojektowany w stylu nowoczesnym leśnym z prostymi liniami rabat i rozlewającą się roślinnością. Ogród frontowy to głównie część komunikacyjna z podjazdem i ścieżką prowadzącą do domu. Dodatkowo wzdłuż ogrodzenia wprowadzono ażurową ścieżkę, aby połączyć te dwa obszary.

W ogrodzie właściwym zachowano większą część istniejącego starodrzewia, który uzupełniono o nowe nasadzenia. Taras został rozbudowany i podzielony na cztery strefy. Strefa kawowa znajduje się tuż przy wyjściu z domu, gdzie ustawiono dwa wygodne fotele i stolik. W dalszej części pod nowo zaprojektowaną pergolą zaplanowano strefę jadalnianą dla 8-10 osób. Kolorystyka mebli została utrzymana w ciemnych kolorach. Jacuzzi umieszczono w najbardziej nasłonecznionej części tarasu. Proponuje się je wykonać na równo z nawierzchnią. Na niższym poziomie tarasu zaprojektowano strefę z paleniskiem i meblami wypoczynkowymi. W tej części zaproponowano ażurową nawierzchnię z ciemnego betonu architektonicznego.

Dodatkowym miejscem wypoczynku w ogrodzie są drewniane podesty z huśtawką w otoczeniu zieleni oraz zbiornikiem wodnym.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Poznań

Data

marzec 2022

Powierzchnia

710 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Projekt w trakcie realizacji

projektowanie ogrodów Poznań palenisko na tarasie płyty betonowe na taras strefa relaksu w ogrodzie huśtawka w ogrodzie woda w ogrodzie projekt tarasu Poznań