Długi wąski ogród

W niewielką przestrzeń ogrodu wpisano geometryczne kształty rabat, które nadają działce nowoczesny charakter. Długi wąski ogród wyróżnia intensywny kontrast kolorystyczny w barwie kwiatów bylin i niskich krzewinek. Żółcie przeplatają się z odcieniami fioletu, tworząc ciekawe zestawienia kolorystyczne i wprowadzając dynamikę w projektowaną przestrzeń wąskiego ogrodu.

Bezpośrednio przy tarasie wkomponowano murowaną, dwupoziomową donicę z przeważającą częścią roślin zimozielonych, atrakcyjnych przez cały sezon. W tym miejscu proponuje się posadzić lawendę wąskolistną, szałwię omszoną, liliowce oraz kosodrzewinę w odmianie Pumilio. Z tarasu do części ogrodowej prowadzi ażurowa ścieżka zatopiona w trawniku. Wzdłuż ogrodzenia zdecydowano się posadzić zwiewne trawy ozdobne ze strzyżonym niskim żywopłotem. Po przeciwległej stronie zaproponowano graby pospolite, które stworzą ciekawą formę zielonej ściany. Zwieńczeniem ścieżki jest kolejna murowana donica z trawami ozdobnymi oraz kosodrzewiną. Na jej tle wyróżnia się fioletowa kocimiętka. Przed budynkiem gospodarczym zaplanowano miejsce dla trzech brzóz pożytecznych w odmianie Doorenbos, podsadzonych perowskią łobodolistną.

Długi wąski ogród nie musi być nudny. Uzupełnieniem kolorystycznym zastosowanej roślinności są dekoracyjne poduchy i lampiony w części tarasu.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Leszno

Data

czerwiec 2017

Powierzchnia

100 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Koncepcja

Publikacje

nowoczesny taras kontrast kolorystyczny w ogrodzie długi wąski ogród ogród przy szeregowcu