Altana z grillem

Projekt nowoczesnej altany w okolicy miasta Wrocław to dodatkowe miejsce wypoczynku w ogrodzie dla Inwestorów. Jej lekka konstrukcja nawiązuje do pergoli znajdującej się na tarasie. Nawierzchnia altany wykonana została z jasnych płyt betonowych. Ścieżkę prowadzącą do altany zaproponowano z kontrastowych płyt betonowych w kolorze antracytowym, zatopionych w trawniku.

Mimo niewielkich rozmiarów altany znalazło się w niej miejsce na zaaranżowanie jadalni ogrodowej na świeżym powietrzu, murowanego grilla oraz drewutni. Te dwa ostatnie elementy tworzą przytulny zakątek oraz barierę akustyczną od sąsiedniej działki. Pozostałe ściany altany są otwarte na ogród. Okalają ją zwiewne trawy ozdobne oraz zimozielony bukszpanowy żywopłot.

Projekt nowoczesnej altany z częścią grillową wyposażony został w blat umożliwiający przygotowanie szybkich potraw oraz półkę na podręczne akcesoria kuchenne. W tak niewielkiej przestrzeni zorganizowano stół z miejscem dla sześciu osób oraz ażurowy wiszący fotel w kształcie kuli. Wybrany zestaw mebli to meble rattanowe, które są odporne na różnorodne warunki atmosferyczne. Dodatkowo w celu ochrony przed letnim deszczem lub słońcem w altanie proponuje się zamontować materiałową żaluzję. Uzupełnieniem wystroju nowoczesnej altany będą ażurowe lampiony.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Lubin

Data

styczeń 2017

Inwestor

Prywatny

nowoczesna altana z grillem wiszący fotel kula projekt nowoczesnej altany nowoczesna altana z drewutnią