Ogród pokazowy na jarmarku Świętojańskim

7 czerwca, 2017

ogród pokazowy

W tym roku przełom maja i czerwca dla jest dla nas szalenie zawrotny! Na początku wiosny zostaliśmy poproszeni o projekt i wykonanie autorskiego ogrodu pokazowego w ramach Jarmarku Świętojańskiego, organizowanego w samym sercu wrocławskiego Rynku, przy Pręgierzu. Oczywiście podjęliśmy się zadania i stawiliśmy czoła wyzwaniu, które tchnęło w nas niesamowitą energię do działania!

|

| KILKA SŁÓW O PROJEKCIE OGRODU

Świętojanki to święto związane z przesileniem słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku. To święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Ideą przy tworzeniu projektu była interpretacja Nocy Świętojańskiej i przełożenie tego święta na propozycję aranżacji ogrodu. „Leśny zakątek” jest nowoczesną odpowiedzią na adaptację naturalnych klimatów leśnych na ogród w środku miasta. W projekcie zastosowano drewniane konstrukcje, które podkreślają nowoczesny wydźwięk aranżacji. Ważnym elementem obchodów Nocy Świętojańskiej był ogień. W związku z tym w projekt ogrodu wkomponowano gazowe palenisko, które ma przywoływać płonące ognisko. Wokół paleniska można odpocząć na drewnianych pieńkach, które znajdują się również pod pergolą. Wysokie drzewa i krzewy w ogrodzie dają cień i schronienie przed czerwcowym słońcem.

projekt leśny zakątek

W obchodach Nocy Świętojańskiej istotna była również paproć, która według legendy posiadała kwiat świecący niezwykłym blaskiem. Miał on wskazywać drogę do ukrytych w ziemi skarbów, a temu kto go znalazł, odsłonić wszystkie tajemnice i mądrości świata, zapewnić wielkie bogactwo i szczęście. Zważając na tą legendę bylinę wprowadzono jako akcent w projekcie.

Ogród pokazowy przyciąga swoją różnorodnością. Zapewniono w nim rozrywkę dla najmłodszych w formie kolorowych wstążek powiewających na wietrze, a także grę 'kółko i krzyżyk” w leśnej wersji, gdzie do gry używa się kamiennych biedronek i innych owadów. Starsza część użytkowników może odpocząć na ławeczce pod zieloną ścianą z wiązów, grabów i ostrokrzewów.

|

| WYKONANIE OGRODU

W realizację projektu zaangażowaliśmy firmy partnerskie, które udostępniły nam swoje produkty. Jako projektantki dbałyśmy o każdy detal, aby odzwierciedlić nasz pierwotny zamysł, momentami łapiąc się za głowę, że czas tak szybko ucieka, a pozostało do zrobienia jeszcze to i tamto…ale było warto! Nasz ogród pokazowy możecie odwiedzać na wrocławskim Rynku od 26 maja do 26 czerwca 🙂 Serdecznie zapraszamy!

ogród pokazowy Wrocław

ogród pokazowy we Wrocławiu

nowoczesny ogród leśny

gra "kółko i krzyżyk"