Nowoczesna altana ogrodowa. Masz już pomysł?

1 sierpnia, 2017

projekt nowoczesnej altany

Tradycyjne altany ogrodowe, które dostępne są w każdym dziale ogrodniczym OBI, czy Leroy Merlin już dawno przestały nam się podobać. Nie jest to związane z jakością danych elementów, lecz z ich sztampowym wyglądem, który można spotkać w ogrodzie każdego Kowalskiego. Gotowe produkty konstrukcyjne to powielanie pewnych schematów, które nie do końca wzbudzają w nas projektantach entuzjazm. Po prostu zawsze w takich „gotowcach” czegoś nam brakuje. Na szczęście nasi Klienci coraz częściej ułatwiają nam drogę do wyrzucenia ich z pamięci, w momencie kiedy proszą o indywidualny projekt altany. Macie ochotę na dawkę inspiracji i pomysłów, które pomogą Wam zastanowić się nad projektem własnej altany? Proszę bardzo!

|

| Garden House, czyli inspiracja własnym domem

Jeżeli marzycie o altanie, w której będziecie mogli nie tylko odpocząć, ale także zaprosić gości na małe garden party to idealnie trafiliście! Garden House to nowoczesna altana, która inspirowana jest wnętrzami domu. Znajdziecie w niej część wypoczynkową (salon), niewielką kuchnię oraz jadalnię. Jeżeli zamierzacie poszaleć, warto zastanowić się nad zamontowaniem kominka, który swoim ciepłem umili każdy jesienny wieczór 🙂

źródło: 1 | 2 

| Wielkie grillowanie czas zacząć!

Wspólne biesiadowanie w gronie najbliższych można przenieść do ogrodu. Podoba Wam się opcja Garden House, ale z jakiś względów nie możecie na taki projekt sobie pozwolić? Nie każda altana musi być ogromna i nie każdy z nas na taką przyjemność ma budżet oraz miejsce w ogrodzie. Dobra wiadomość jest taka, że nawet w najmniejszej altanie można zamontować grilla. Co powiecie na altanę z grillem i ścianą drewna?

źródło: 1 | 2 | 3

| Odpoczynek ponad wszystko

Marzycie o miejscu w którym będziecie mogli organizować przyjęcia i jednocześnie pozwolić sobie na pełen relaks? Takie możliwości stwarza przestrzeń altany ze strefą wypoczynkową oraz relaksacyjną. Znalazło się tutaj miejsce na stolik, kanapę i fotele, a więc idealny zestaw na popołudniową kawę. Miejsce na leżaki zaaranżowano pod ażurowym zadaszeniem, gdzie można wygrzewać się na słońcu, tuż po kąpieli w basenie. Więcej inspiracji na temat takiej altany zobaczycie w naszym projekcie Altana nowoczesna „Ribeira”.

źródło: 1 | 2