Aranżacja tarasu z jacuzzi

15 sierpnia, 2018

aranżacja tarasu z jacuzzi

W tym roku miałyśmy okazję poszerzyć zasięg działalności naszej firmy i wykonać projekt tarasu z jacuzzi dla Klientów z okolic Lucerny w Szwajcarii. Mieszkanie Inwestorów położone w pięknej górzystej okolicy jak na Szwajcarię przystało, zachęciło nas do działania. Klienci w ekspresowym tempie zdeklarowali się wykonać nasz projekt, dlatego musiałyśmy rozsądnie zarządzać czasem. Pracy było sporo, ponieważ wbrew pozorom przygotowanie projektu tarasu pochłania więcej czasu niż projektu ogrodu o porównywalnej powierzchni. Ostatecznie finał prac nas zachwycił i wszyscy jesteśmy zadowoleni. Efekty możecie ocenić sami 🙂 

Zaproponowany układ funkcjonalny tarasu spełnia uniwersalne walory dla jego Inwestorów. Bardzo ważną funkcję pełni zróżnicowanie poziomów, które w subtelny sposób dzieli projektowaną przestrzeń. Centralną strefę tarasu przeznaczono na drewniany podest w ciepłej tonacji kolorystycznej, na którym zaaranżowano przestrzeń jadalnianą oraz wypoczynkową. 

stół na taras

Na poziomie drewnianego podestu przewidziano miejsce na stół z kompletem sześciu ażurowych krzeseł oraz dwie leżanki. Tuż przy podeście wpasowano jacuzzi do którego prowadzą drewniane schodki. Z pewnością po bąbelkowej kąpieli warto zrelaksować się w ogrodowym spa na wygodnych leżankach, wygrzewając się w słońcu.

spa na tarasie

leżanki na tarasieInwestorom zależało, aby kompleksowa aranżacja tarasu doprowadziła do stworzenia przytulnego miejsca odpoczynku w otoczeniu zieleni, a także umożliwiła organizację kolacji, czy też imprez dla znajomych. W odpowiedzi na te potrzeby wprowadzono modułowy zestaw mebli ogrodowych oraz stoliki różnej wysokości, które doskonale sprawdzą się na popołudniową kawę. Prywatność na tarasie zapewnia żywopłot, który znajduje się za narożnikiem wypoczynkowym. Taras wzbogacono o okrągłe donice w dwóch kolorach, w których królują trawy, byliny i krzewy zimozielone.

meble ogrodowe

lawenda na tarasie