3 wiosenne zasady architekta krajobrazu

27 lutego, 2017

wiosenne zasady architekta krajobrazu

| 3 wiosenne zasady architekta krajobrazu

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, postanowiłyśmy więc podzielić się z Wami naszymi pomysłami, które sprawią, że Wasza praca będzie efektywniejsza (przynajmniej mamy taką nadzieję)! Z racji tego, że architekt podczas swojej pracy przez większość czasu skazany jest na swój komputer (czasami zdarza się 24 godzinne posiedzenie) przedstawiamy kilka zasad, które warto wdrożyć do swojego systemu pracy.

|

1. Zamień biuro na trawnik

Większość architektów i projektantów pracuje w swoich czterech kątach. Jeżeli zaliczacie się do tych szczęśliwców i nie chodzicie do biura to pewnie już wielokrotnie słyszeliście jakie to cudowne uczucie (jak twierdzą Wasi znajomi), że od razu po przebudzeniu nie musicie nigdzie gnać, bo jesteście już w pracy. Tak, uczucie wyjątkowe szczególnie jak zorientujecie się, że na zegarze dochodzi 12:00, a Wy nadal siedzicie i dłubiecie projekt na komputerze w piżamie…Ale idzie wiosna moi drodzy! Przecież Wasze komputery nie ważą 100 kg, więc z łatwością możecie je przenosić gdziekolwiek się da! Idźcie więc do parku, na łąkę, albo wykorzystajcie swój ogród, taras, czy też balkon! Jeżeli z jakichś powodów się nie da, bo akurat musicie pracować w programie, który pochłania baterię Waszego laptopa w mig, zabierzcie kartki papieru, ołówki, co tam macie pod ręką i stwórzcie koncepcję na łonie natury! Odmóżdżenie gwarantowane!

|

2. Nastaw render i wykorzystaj swój cenny czas!

Siedzisz non-stop już prawie cały dzień nad projektem i w końcu widzisz światełko w tunelu? Za chwilę będziesz mógł nastawić render? Nie wahaj się ani chwili dłużej! Sięgnij po telefon i dzwoń do znajomych, których dawno nie widziałeś, umów się na rower, basen, cokolwiek! Wykorzystaj czas podczas renderingu na jakąkolwiek aktywność i wyjście z domu! Po powrocie do pracy będziesz w swoim projekcie widzieć o wiele więcej, szybciutko znajdziesz w nim kilka błędów, które równie szybciutko poprawisz. Twój mózg będzie pełny fresh air i może pojawi się kolejny pomysł na jego udoskonalenie?

|

3. Szukaj inspiracji nie tylko w internecie

Od jakiegoś czasu nie masz już głowy pełnej pomysłów? Spokojnie, to nie choroba, to przepracowanie. Musisz na nowo naładować akumulatory i z pewnością przyda Ci się jakiś inspirujący wyjazd. Mogą to być wakacje, podczas których odkryjesz wartościowe miejsca i krajobrazy, albo szereg wystaw, konferencji, czy prelekcji na które możesz poświęcić nawet 3 dni. Zbliżają się Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w Poznaniu GARDENIA. To co spotkamy się tam? 🙂