Taras z pergolą

Taras z pergolą zaprojektowano w stylu geometrycznym. Jego kształt i wielkość dopasowano do bryły budynku i potrzeb Inwestorów. To miejsce do którego można się szybko przedostać z ogrodu frontowego. W związku z tym na taras prowadzi ścieżka ogrodowa odchodząca od głównej ścieżki prowadzącej do domu. Zarys i kolorystykę regularnych kształtów zastosowanych w nawierzchni przed domem powtórzono również w nawierzchni tarasu, jednak w innym ułożeniu i rozmiarze płyt.

Taras okalają murowane, białe donice, które podkreślają geometryczny charakter założenia ogrodu. W donicach zaaranżowano miejsce miedzy innymi dla róż, których miłośnikiem jest Inwestor. Rośliny będzie można podziwiać zarówno z tarasu, jak i z wnętrza domu, gdyż znajdują się na wprost drzwi tarasowych. W pozostałych donicach zaplanowano nasadzenia z roślinności nawiązującej do ogrodu frontowego.

Taras podzielono na dwie części - wypoczynkową oraz relaksacyjną. W części wypoczynkowej zaproponowano delikatną, aluminiową pergolę w kolorze antracytowym. Na jej poziomych przęsłach zawieszona zostanie wodoodporna tkanina, którą będzie można dowolnie przesuwać w zależności od pogody i potrzeb Inwestorów. Drugą część tarasu, przeznaczoną na relaks w promieniach słońca można również zaaranżować na sezonową jadalnię. Zmieści się tutaj stół z miejscem dla sześciu osób.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Lubin

Data

luty 2017

Inwestor

Prywatny

taras z pergolą taras z białymi donicami